Elektroenergetyka Energia odnawialna Wiadomości branżowe

9 milionów z NFOŚiGW na wymianę transformatorów

Energa-Operator otrzyma blisko 9 milionów zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wspierającego działania w zakresie efektywnej dystrybucji energii. Dzięki temu do końca 2013 r. we wszystkich oddziałach spółki wymienionych zostanie łącznie 1069 sztuk ponad 35 letnich, wyeksploatowanych transformatorów rozdzielczych. - Szacujemy, że w wyniku zrealizowanych wymian uzyskamy redukcję strat na poziomie 54% w skali projektu, co pozwoli nam zaoszczędzić ponad 4GWh energii rocznie – mówi Artur Żuk, kierujący pracami zespołu projektowego. Pierwsze urządzenia wymienimy w październiku br.Nowe transformatory dzięki osłonom na izolatory przepustowe zapewniają ochronę porażeniową ptaków i małych zwierząt leśnych. Zgodnie z zasadami promocji projektów współfinansowanych ze środków UE, nowo montowane transformatory będą oznakowane naklejkami informującymi zawierającymi znak graficzny i logotyp Programu Operacyjnego, a także emblemat Unii Europejskiej.Do konkursu zgłosiły się łącznie 52 przedsiębiorstwa energetyczne, spośród których 28 zakwalifikowało się do

Energa-Operator otrzyma blisko 9 milionów zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wspierającego działania w zakresie efektywnej dystrybucji energii. Dzięki temu do końca 2013 r. we wszystkich oddziałach spółki wymienionych zostanie łącznie 1069 sztuk ponad 35 letnich, wyeksploatowanych transformatorów rozdzielczych.

– Szacujemy, że w wyniku zrealizowanych wymian uzyskamy redukcję strat na poziomie 54% w skali projektu, co pozwoli nam zaoszczędzić ponad 4GWh energii rocznie – mówi Artur Żuk, kierujący pracami zespołu projektowego. Pierwsze urządzenia wymienimy w październiku br.

Nowe transformatory dzięki osłonom na izolatory przepustowe zapewniają ochronę porażeniową ptaków i małych zwierząt leśnych. Zgodnie z zasadami promocji projektów współfinansowanych ze środków UE, nowo montowane transformatory będą oznakowane naklejkami informującymi zawierającymi znak graficzny i logotyp Programu Operacyjnego, a także emblemat Unii Europejskiej.

Do konkursu zgłosiły się łącznie 52 przedsiębiorstwa energetyczne, spośród których 28 zakwalifikowało się do uzyskania dofinansowania. Projekt wpisuje się w strategiczne działania Energi – Operator, takie jak nowoczesność i niezawodność.

 

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Energa-Operator: priorytetem dalsza poprawa niezawodności

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy