Wraz z rozwojem świadomości ekologicznej coraz większego znaczenia nabiera racjonalne gospodarowanie energią elektryczną. Nic w tym dziwnego, bo oszczędne zużycie prądu niesie ze sobą korzyści zarówno dla środowiska
TAURON Polska Energia zorganizował 6 września Dzień Inwestora Indywidualnego. Akcjonariusze indywidualni mieli tego dnia okazję m.in. poznać codzienną działalność spółki, zobaczyć jej wybrane aktywa i spotkać się z przeds
?Tauronet? – tak nazywa się korporacyjny portal intranetowy w Grupie TAURON. To jedno z największych wdrożeń korporacyjnego portalu, opartego na oprogramowaniu SharePoint 2013, wśród przedsiębiorstw w Polsce. I to zarówno
Energa-Operator otrzyma blisko 9 milionów zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wspierającego działania w zakresie efektywnej dy
Przywracanie zasilania wiąże się z koniecznością usuwania z linii konarów, a nawet całych pni drzew, uporania się z zerwanymi przewodami, a nierzadko – z pokonywaniem pieszo wielokilometrowych tras, by ustalić miej
Przychody Grupy TAURON w I półroczu 2012 r. wyniosły ponad 12,3 mld zł, czyli 19,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy to TAURON wypracował 10,3 mld zł przychodów.…
Setki energetyków ENERGA-OPERATOR SA nieustannie pracują nad usuwaniem szkód, jakie wywołał silny wiatr. Bez zasilania pozostaje blisko 50 tys. odbiorców, usuwanie awarii spowalnia trudny dojazd do miejsc
Oddział ENERGA-OPERATOR SA w Olsztynie w roku 2010 na inwestycje w infrastrukturę energetyczną planuje przeznaczyć ponad 32 mln zł. Ponad 30 procent tej kwoty zostanie przeznaczona na modernizację już istniejącej sieci energety
Inteligentna sieć energetyczna staje się faktem. ENERGA wraz z Instytutem Energetyki w Gdańsku rozpoczynają pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie projekt zastosowania inteligentnych rozwiązań energetycznych. Projekt &b
Data 25 03 2022Blackout może się zdarzyć – jak zabezpieczyć dom?GDAŃSK – W połowie lutego tego roku z powodu wichur i burz bez prądu pozostawało jednocześnie nawet 1,2 mln odbiorców w Polsce. Gwałtowne zjawiska pogodo