KGHM Polska Miedź zakupił energię elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł. Jest to obecnie najbardziej ?zielony? produkt na rynku ? energia pochodząca w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii – elektrowni wodny
TAURON Polska Energia podpisał z Towarową Giełdą Energii umowę na pełnienie funkcji animatora w zakresie instrumentów na energię elektryczną na Rynku Terminowym Towarowym. Celem współpracy jest zwiększenie płynności animo
TAURON Polska Energia zakończył proces rejestracji Podatkowej Grupy Kapitałowej (PGK), w skład której wejdzie 11 spółek z Grupy TAURON. Umowa utworzenia PGK została podpisana na trzy lata (2012-2014) i zarejestrowan
TAURON Dystrybucja podpisał list intencyjny z amerykańską firmą Altairnano. Dokument dotyczy współpracy w obszarze stacjonarnych systemów magazynowania energii oraz systemów stabilizacji mocy opartych o baterie litowo-tytanowe.
Zmniejszanie liczby i czasu trwania przerw w zasilaniu odbiorców to główny kierunek wydatkowania środków z tegorocznego budżetu inwestycyjnego. Pozostała część przeznaczona zostanie na rozbudowę sieci związaną z przyłącz
Inwestycje w rozwój i modernizację sieci elektroenergetycznej oraz budowa przyłączeniowa infrastruktury energetycznej w koszalińskim Oddziale ENERGA- OPERATOR SA pochłoną w roku 2009 ponad 69 milionów złotych, czyl
Zacieśnienie współpracy na rzecz przeciwdziałania kradzieży i dewastacji infrastruktury elektroenergetycznej było przedmiotem spotkania kierownictwa oddziału z Komendantami Policji z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. &he
Zespół doradców TAURONA powołanych do analizy aktywów KWK Brzeszcze, na podstawie przeprowadzonego pierwszego etapu analiz, zarekomendował ścieżkę nabycia tych aktywów zgodnie z wariantem zakładającym przejęcie ich od Spó
Zwyczajne Walne Zgromadzenie TAURON Polska Energia dokonało 15 maja m.in. podziału zysku wypracowanego w 2013 r. (w wysokości 1,69 mld zł) . Na dywidendę przeznaczono 332,98 mln zł, co daje 0,19 zł na jedną akcję. Akcjonariusz
Cenne wyróżnienie na Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2009 zdobyła Energa-Operator. Nagrodzono – ujmując rzecz skrótowo – technologię wykonywania prac pod napięciem