DUON, alternatywny dostawca energii i gazu, otrzymał nagrodę Nowy Impuls 2014 za aktywny udział w liberalizacji rynku gazu w Polsce. Aktualnie do spółki trafia 80 proc. firm zmieniających sprzedawcę gazu. …
TAURON Ciepło podpisał z władzami Katowic umowy przyłączenia do sieci ciepłowniczej budynków Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.…
Energa-Operator, czwarta co do wielkości w Polsce spółka zajmująca się dystrybucją energii elektrycznej, zrealizowała kluczowe inwestycje oraz prace modernizacyjne zaplanowane w ramach przygotowań Polski do Euro 2012, przeznacz
Zakończyły się prace przy sieci zasilającej stację napięcia w Radomyślu Wielkim. W ten sposób została sfinalizowana największa inwestycja elektroenergetyczna ostatnich lat w powiatach mieleckim i dębickim, która rozpoczęł
Rozliczanie za faktyczne zużycie energii elektrycznej wypiera rozwiązania bazujące na prognozach. Wychodząc na przeciw potrzebom rynkowym ENERGA-OPERATOR S.A. zamontowała liczniki zdalnego odczytu u 10 tys. klientów wielkie
Z godziny na godzinę zwiększa liczba odbiorców, do których wraca zasilanie. O godz. 13 bez prądu pozostawało nieco ponad 21 tys. odbiorców na terenie ENERGA-OPERATOR (brak zasilania w 900 stacjach). Odd
Pierwsze wnioski z pracy pilotowych instalacji do separacji dwutlenku węgla ze spalin kotłowych poznali uczestnicy konferencji organizowanej wspólnie przez Akademię Górniczo – Hutniczą i TAURON Wytwarzanie, 5 i 6 listopada
TAURON Ciepło uruchomił nowocześnie wyposażoną dyspozytornię służącą do monitorowania on?line pracy systemu ciepłowniczego oraz źródeł wytwarzania. Zastosowane w niej systemy monitoringu pozwalają m.in. na znaczne przysp
TAURON Dystrybucja zawarł 7 września trzecie porozumienie z Lasami Państwowymi, regulujące zasady ustanawiania służebności przesyłu. Tym razem dokument podpisali przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakow
Oddział ENERGA-OPERATOR SA w Olsztynie w roku 2010 na inwestycje w infrastrukturę energetyczną planuje przeznaczyć ponad 32 mln zł. Ponad 30 procent tej kwoty zostanie przeznaczona na modernizację już istniejącej sieci energety