Elektroenergetyka Energia odnawialna Wiadomości branżowe

Olsztyn: nowoczesność w sieci

Oddział ENERGA-OPERATOR SA w Olsztynie w roku 2010 na inwestycje w infrastrukturę energetyczną planuje przeznaczyć ponad 32 mln zł. Ponad 30 procent tej kwoty zostanie przeznaczona na modernizację już istniejącej sieci energetycznej pozostała część zostanie prawie w całości przeznaczona na budowę kolejnych punktów zasilania oraz na automatyzację sieci. Tak duże nakłady inwestycyjne oznaczają wzrost niezawodności i jakości przesyłu energii elektrycznej do naszych klientów. Dwa główne punkty zasilania (GPZ) mające powstać w Ostródzie i Iławie pozwolą na przyłączanie do sieci nowych odbiorców oraz przejmą na siebie część zadań, które wykonywane są przez obecnie istniejące punkty zasilania. Dla miast oznacza, to możliwość dalszego rozwoju infrastruktury, dla naszych odbiorców zwiększone bezpieczeństwo nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej. Drugim ważnym projektem realizowanym w ramach inwestycji w Oddziale w Olsztynie jest automatyzacja sieci energetycznej. Polega ona na instalacji urządzeń do zdalnego monitorowania sieci, co w przypadku zaistnienia awarii daje możliwość szybszego niż

Oddział ENERGA-OPERATOR SA w Olsztynie w roku 2010 na inwestycje w infrastrukturę energetyczną planuje przeznaczyć ponad 32 mln zł. Ponad 30 procent tej kwoty zostanie przeznaczona na modernizację już istniejącej sieci energetycznej pozostała część zostanie prawie w całości przeznaczona na budowę kolejnych punktów zasilania oraz na automatyzację sieci.

 

Tak duże nakłady inwestycyjne oznaczają wzrost niezawodności i jakości przesyłu energii elektrycznej do naszych klientów. Dwa główne punkty zasilania (GPZ) mające powstać w Ostródzie i Iławie pozwolą na przyłączanie do sieci nowych odbiorców oraz przejmą na siebie część zadań, które wykonywane są przez obecnie istniejące punkty zasilania. Dla miast oznacza, to możliwość dalszego rozwoju infrastruktury, dla naszych odbiorców zwiększone bezpieczeństwo nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej.

 

Drugim ważnym projektem realizowanym w ramach inwestycji w Oddziale w Olsztynie jest automatyzacja sieci energetycznej. Polega ona na instalacji urządzeń do zdalnego monitorowania sieci, co w przypadku zaistnienia awarii daje możliwość szybszego niż do tej pory zlokalizowania miejsca, w którym wystąpiła. Przekłada się, to na skrócenie czasu usunięcia awarii, a co za tym idzie znacznie poprawia jakość przesyłu energii elektrycznej do naszych odbiorców.

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  TAURON drugą pod względem popularności spółką giełdową w Polsce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy