TAURON Wytwarzanie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy bloku gazowo-parowego w Elektrowni Łagisza. Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie zaprojektowanie, wybudowanie, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji – w formu
Rozliczanie za faktyczne zużycie energii elektrycznej wypiera rozwiązania bazujące na prognozach. Wychodząc na przeciw potrzebom rynkowym ENERGA-OPERATOR S.A. zamontowała liczniki zdalnego odczytu u 10 tys. klientów wielkie
Rozstrzygnięto etap półfinałowy autorskiej akcji ?Domy Pozytywnej Energii? prowadzonej przez TAURON Polska Energia oraz TAURON Dystrybucja. Ponad dwa i pół tysiąca dzieci wzięło w tym roku udział w kolejnej ? ósmej ? edycji
Zakończyło się postępowanie kwalifikacyjne na wybór zarządu Tauron Polska Energia trzeciej kadencji. Rada Nadzorcza rozpoczęła postępowanie kwalifikacyjne na prezesa oraz czterech wiceprezesów zarządu 2 lutego br. Do konkur
Od 4 czerwca do skrzynek pocztowych mieszkańców Górnego Śląska zaczęły trafiać fałszywe wezwania do zapłaty na kwotę 22,68 zł. Dotyczyły rzekomych zaległości za energię elektryczną. TAURON i jego klienci na
Budowa bloku gazowo ? parowego o mocy 450 MW w Elektrociepłowni Stalowa Wola ? największej w Polsce elektrociepłowni gazowej ? osiągnęła kluczową fazę montażu urządzeń produkcyjnych. W poniedziałek 28 kwietnia teren budowy
Kilkanaście tysięcy aktów notarialnych podpisze do końca pierwszego kwartału 2012 r. Energa-Operator z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe, aby uregulować status prawny nieruchomości energetycznych znajdując
Rada Nadzorcza ENERGA S.A. zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na funkcję Prezesa Zarządu ENERGA S.A. przeprowadzone stosownie do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2003 r. w sprawie przeprowadzania postępow
Jak bezpiecznie korzystać z prądu i jak unikać zagrożeń w pobliżu urządzeń energetycznych – tego dowiedziało się ponad 1100 uczniów dwóch szkół podstawowych w Toruniu i Kaliszu. W specjalnych lekcj
Południowy Koncern Energetyczny z Grupy TAURON w ramach realizacji strategicznego programu ograniczania emisji zanieczyszczeń rozpoczął inwestycję pn. Budowa instalacji odazotowania spalin i modernizacja bloków 200 MW w Ele