Nakłady inwestycyjne elbląskiego oddziału Energi – Operator wzrosły w stosunku do ub. r. o 17 proc. Dzięki tegorocznym pracom poprawi się bezpieczeństwo energetyczne regionu. Pierwszą ze strategicznych inwestycji, kt&oac
Zaangażowanie inwestycyjne Grupy ENERGA w Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej było głównym tematem rozmów prezydenta miasta Janusza Kotowskiego i wiceprezesa ENERGA SA Romana Szyszko.Należące do gmin
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził 19 października taryfę paliwa gazowego dla TAURON Polska Energia. Decyzja ta daje zielone światło dla powstania obszaru handlu gazem ziemnym w Grupie TAURON. Taryfa jest zatwierdzona
TAURON Polska Energia zorganizował 6 września Dzień Inwestora Indywidualnego. Akcjonariusze indywidualni mieli tego dnia okazję m.in. poznać codzienną działalność spółki, zobaczyć jej wybrane aktywa i spotkać się z przeds
Sąd Rejonowy w Tarnowie oddalił wniosek spółki z Grupy TAURON – Polska Energia – Pierwsza Kompania Handlowa sp. z o.o. w likwidacji o ogłoszenie jej upadłości. Wniosek w tej sprawie został złożony przez likwidator
TAURON Polska Energia otrzymał 30 listopada zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację z Górnośląskim Zakładem Elektroenergetycznym – spółką należącą do Vattenfall AB.
W wyznaczonym terminie ? tj. 30 stycznia ? wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na budowę bloku gazowo-parowego klasy 413 MWe w TAURON Wytwarzanie – Elektrowni Łagisza złożyło dziecięć chętnych podmiotów:&
Aktualizacja – dodano zdjęciaDobiega końca budowa najdłuższej (łącznie 5 km) dwutorowej linii kablowej (podziemna) wysokiego napięcia w Trójmieście. Linia wesprze energetyczne bezpieczeństwo gdańskich dzielnic &
Konsorcjum CEZ Trade Polska Sp. z o.o. z CEZ AS, ENERGA-OBRÓT SA oraz PKP Energetyka SA uczestniczą w postępowaniu wykonawczym o zakup energii elektrycznej na pokrycie strat w sieci dystrybucyjnej zarządzanej przez ENERGA-OPERATO
Tauron Polska Energia SA oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA wybudują największą w Polsce elektrociepłownię gazową w Stalowej Woli. 11 marca 2011 roku spółki podpisały pakiet umów