KGHM Polska Miedź oraz TAURON Wytwarzanie, spółka zależna TAURON Polska Energia, zawiązały 5 września spółkę celową pod nazwą Elektrownia Blachownia Nowa. Zajmie się ona kompleksową realizacją inwestycji, która obejmowa
W związku z dwugodzinną akcją protestacyjną organizacji związkowych przeciwko wydzieleniu Biur Obsługi Klienta ze spółki ENERGA-OPERATOR, informujemy, że prowadzone działania restrukturyzacyjne w żaden sposób ni
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie TAURON Polska Energia powołało 1 września w skład rady nadzorczej spółki czwartej wspólnej kadencji Macieja Końskiego, Leszka Koziorowskiego oraz Macieja Tryburę. Tym samym rada nadzorcza T
Przychody Grupy TAURON to prawie 5,3 mld zł w I kw. 2011 r. Po doprowadzeniu do porównywalności [1] przychody Grupy wyniosłyby ponad 4,1 mld zł, co oznacza wzrost o 9,3 proc. w stosunku do I kw. 2010 r., kiedy to
?TAURON Polska Energia awansował o jedną pozycję na Liście 500 – z 11 na 10 miejsce. W 2010 roku spółka odnotowała 9,6 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży (w porównaniu do roku 2009), stanowiących kr
6 maja obradowało Zwyczajne Walne Zgromadzenie TAURON Polska Energia. Najważniejszymi punktami obrad były zatwierdzenie sprawozdań z działalności w 2010 r., sprawozdań finansowych, podział zysku oraz udzielenie absolutoriu
Zakończyła się druga edycja studiów podyplomowych ?Energetyka jądrowa? organizowanych przez Akademię Górniczo Hutniczą dla TAURON Polska Energia. W tej edycji wzięło udział 26 pracowników Grupy TAURON. …
Rafał Czyżewski, wiceprezes ENERGA – Operator oraz Hanną Sroczyńska z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zostali nowymi przedstawicielami polskiej branży energetycznej w grupach roboczych przy Komisji Europejskiej w ramach
Przychody ze sprzedaży wyniosły 13,6 mld zł, a EBITDA 2,9 mld złMarża EBITDA osiągnęła 21,4 proc., zaś marża EBIT ok. 11,4 proc.Największy wpływ na wyniki miały segmenty: Dystrybucja (EBITDA: 1,78 mld zł) i Sprzedaż (
TAURON Dystrybucja wybuduje stację elektroenergetyczną wysokiego napięcia ?Ustronie? w Lubinie. Zgodnie z planem w marcu 2014 roku sieć energetyczna w tym regionie wzbogaci się o nowy punkt zasilania. Inwestycja jest warta ponad 3