100 zerwanych przewodów niskiego i średniego napięcia, złamanych pięć żelbetonowych słupów oraz uszkodzonych 10 izolatorów to wynik wichury, która w ostatnich dniach przeszła nad województwem
24 kwietnia Zwyczajne Walne Zgromadzenie TAURON Polska Energia dokonało m.in. podziału zysku. Na dywidendę przeznaczono około połowy zysku netto spółki wypracowanego w 2011 r., czyli 543,29 mln zł, co daje 0,31 zł na jed
Najnowocześniejsze technologicznie źródło zasilania otrzymały gdańskie Młode Miasto oraz gdyńskie tereny postoczniowe. Inwestycje zapewnią możliwość dynamicznego rozwoju tych terenów i ich pełnego przywrócenia mias
W 2012 r. na inwestycje energetyczne na Pomorzu Środkowym w słupskim i koszalińskim Oddziałach ENERGA-OPERATOR wydano w ponad 249 mln zł,- Na inwestycje energetyczne w 2013 r. zaplanowano 255 mln zł,- 158 mln zł,- będ
Ponad 47 mln zł,- przeznaczy na inwestycje sieciowe w 2009 r. słupski Oddział ENERGA-OPERATOR SA. To o niemal 30 proc. więcej niż w roku 2008. Dwie trzecie tej kwoty zostanie przeznaczone na budowę sieci s
Chociaż możliwość zmiany sprzedawcy energii funkcjonuje w Polsce już od siedmiu lat, to nadal nie jest zbyt popularna wśród odbiorców grupy taryfowej G. Co zniechęca polskich konsumentów do dokonania zmiany, skoro niejednokro
Dobiega końca usuwanie skutków huraganu i śnieżyc, które stały się przyczyną masowych awarii na terenie obsługiwanym przez spółkę (1/4 powierzchni kraju). Spółka zakłada, że do wieczora usunięte zostaną awarie ciąg
TAURON Dystrybucja w ramach projektu ?Bocian nasz? od wielu lat dba o bocianie gniazda zlokalizowane na słupach energetycznych. Podczas ostatniej zimy, energetycy uporządkowali, poddali modernizacji bądź zamontowali na specjalnie p
Zarząd spółki zwołał na 6 maja Zwyczajne Walne Zgromadzenie TAURON Polska Energia SA. Najważniejszymi punktami obrad będą: zatwierdzenie sprawozdania zarządu z działalności, sprawozdań finansowych, podział zysku oraz udzie
Dzięki nowym i prostym zasadom rozliczania opłat za energię elektryczną klienci indywidualni z rejonu Wałbrzycha, Jeleniej Góry oraz Legnicy mogą od marca rozliczać się w cyklu sześciomiesięcznym.…