Sto dziesięć milionów złotych przeznaczyła na inwestycje w 2010 roku ENERGA – Operator w Oddziale Toruńskim. Prace objęły wybudowanie nowych elementów infrastruktury energetycznej w celu podłączenia
TAURON Polska Energia wystąpił 20 września do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ze zgłoszeniem zamiaru koncentracji z Górnośląskim Zakładem Elektroenergetycznym – spółką należącą dziś do
Zorganizowana w Gdańsku doroczna Konferencja Regionalnego Stowarzyszenia Regulatorów Energetyki (ERRA) poświęcona była regulacyjnym aspektom wdrożenia sieci inteligentnych. To najważniejsze spotkanie i forum wymiany poglądów
W interesujący sposób zaznaczył swoją obecność na tegorocznej „Fecie na pożegnanie lata” kaliski oddział ENERGA-OPERATOR. Kontynuując program na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zapros
Rok 2012 był czasem rekordowych nakładów na rozbudowę i modernizację sieci energetycznej w gdańskim oddziale spółki. Klienci odczuwają już pierwsze pozytywne efekty inwestycji. Prace na poprawą niezawodności sieci będą k
Rafał Czyżewski, wiceprezes ENERGA – Operator oraz Hanną Sroczyńska z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zostali nowymi przedstawicielami polskiej branży energetycznej w grupach roboczych przy Komisji Europejskiej w ramach
Zwyczajne Walne Zgromadzenie TAURON Polska Energia dokonało 15 maja m.in. podziału zysku wypracowanego w 2013 r. (w wysokości 1,69 mld zł) . Na dywidendę przeznaczono 332,98 mln zł, co daje 0,19 zł na jedną akcję. Akcjonariusz
Wizyty inkasenta spisującego dane z liczników energii elektrycznej będą coraz rzadsze. Stanie się tak za sprawą wprowadzanych na coraz większą skalę przez spółkę ENERGA-OPERATOR liczników umożliwiającyc
Przychody Grupy TAURON po trzech kwartałach 2012 r. wyniosły ponad 18,2 mld zł, czyli ok. 20,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy TAURON wypracował 15,2 mld zł przychodów.Wzrost EBITDA (zysk
Dlaczego prąd „kopie” i jak bezpiecznie i ekologicznie korzystać z energii elektrycznej – dowiedzą się uczniowie SP nr 9 w Sopocie oraz Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Swarożynie. „Dzie