Elektroenergetyka Wiadomości branżowe

Duże zainteresowanie obligacjami TAURONA

29 października zakończył się proces budowy księgi popytu dotyczącej emisji obligacji TAURON Polska Energia. Na tej podstawie TAURON wyemituje pięcioletnie niezabezpieczone obligacje na kwotę 1,75 mld zł w ramach Programu Emisji Obligacji o wartości do 5 mld zł (zawartego w lipcu 2013 r.). Oprocentowanie obligacji będzie zmienne, oparte o sześciomiesięczny WIBOR powiększony o marżę w wys. 0,9 proc., z półrocznym okresem odsetkowym. Rozliczenie emisji planowane jest na 4 listopada br.- Jest to największa emisja obligacji korporacyjnych w tym roku i druga największa w historii krajowego rynku papierów dłużnych. Tym samym zrealizowaliśmy zaplanowane i zapowiadane od pewnego czasu działanie związane z pozyskaniem finansowania przez Grupę TAURON. Wysoka kwota emisji i bardzo atrakcyjna marża, jaką udało się uzyskać, jest rezultatem znacznego popytu zgłoszonego przez inwestorów, który przekroczył łącznie 2 mld zł – informuje Krzysztof Zawadzki, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. ekonomiczno-finansowych.Proces emisji prowadzony jest przez konsorcjum banków w składzie: ING Bank Śląski SA (lider konsorcjum), mBank SA oraz Bank Pekao SA.

29 października zakończył się proces budowy księgi popytu dotyczącej emisji obligacji TAURON Polska Energia. Na tej podstawie TAURON wyemituje pięcioletnie niezabezpieczone obligacje na kwotę 1,75 mld zł w ramach Programu Emisji Obligacji o wartości do 5 mld zł (zawartego w lipcu 2013 r.). Oprocentowanie obligacji będzie zmienne, oparte o sześciomiesięczny WIBOR powiększony o marżę w wys. 0,9 proc., z półrocznym okresem odsetkowym. Rozliczenie emisji planowane jest na 4 listopada br.

– Jest to największa emisja obligacji korporacyjnych w tym roku i druga największa w historii krajowego rynku papierów dłużnych. Tym samym zrealizowaliśmy zaplanowane i zapowiadane od pewnego czasu działanie związane z pozyskaniem finansowania przez Grupę TAURON. Wysoka kwota emisji i bardzo atrakcyjna marża, jaką udało się uzyskać, jest rezultatem znacznego popytu zgłoszonego przez inwestorów, który przekroczył łącznie 2 mld zł ? informuje Krzysztof Zawadzki, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. ekonomiczno-finansowych.

Proces emisji prowadzony jest przez konsorcjum banków w składzie: ING Bank Śląski SA (lider konsorcjum), mBank SA oraz Bank Pekao SA.


dostarczył infoWire.pl

Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  ENERGA wśród liderów Europy Środkowo-Wschodniej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy