Wiadomości branżowe

Kominiarz nie tylko na szczęście

Kominiarz nie tylko na szczęście
Rozpoczął się sezon grzewczy i powracają zagrożenia z nim związane, takie jak np. ryzyko pożaru czy zatrucia czadem. Aby zwiększyć bezpieczeństwo w swoich domach, pamiętajmy o sprawdzeniu i wyczyszczeniu kominów.Gdy w domu pojawia się dym, parują okna, a w rogach pokoju tworzy się wilgoć i osadza grzyb, to znak, że z przewodami kominowymi jest coś nie tak. Można tego uniknąć. Po to, żeby mieć sprawną wentylację oraz przewody dymowe i spalinowe, powinniśmy regularnie korzystać z usług kominiarskich – mówi serwisowi infoWire.pl mistrz kominiarski Robert Chodkiewicz.Kontrole przewodów kominowych muszą przeprowadzać specjaliści. Według obowiązujących przepisów mogą je wykonywać jedynie osoby z uprawnieniami mistrza kominiarskiego oraz budowlanymi w odpowiedniej specjalności. Jeśli chodzi o czyszczenie, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Zgodnie z prawem w przypadku domów wielorodzinnych kominy czyścić mogą jedynie osoby co najmniej ze specjalnością czeladnika kominiarskiego. W domach jednorodzinnych może to natomiast robić każdy. Dla bezpieczeństwa lepiej jednak powierzyć to zadanie profesjonalistom.Przewody wentylacyjne powinny być czyszczone raz w

Rozpoczął się sezon grzewczy i powracają zagrożenia z nim związane, takie jak np. ryzyko pożaru czy zatrucia czadem. Aby zwiększyć bezpieczeństwo w swoich domach, pamiętajmy o sprawdzeniu i wyczyszczeniu kominów.

Gdy w domu pojawia się dym, parują okna, a w rogach pokoju tworzy się wilgoć i osadza grzyb, to znak, że z przewodami kominowymi jest coś nie tak. Można tego uniknąć. Po to, żeby mieć sprawną wentylację oraz przewody dymowe i spalinowe, powinniśmy regularnie korzystać z usług kominiarskich ? mówi serwisowi infoWire.pl mistrz kominiarski Robert Chodkiewicz.

Kontrole przewodów kominowych muszą przeprowadzać specjaliści. Według obowiązujących przepisów mogą je wykonywać jedynie osoby z uprawnieniami mistrza kominiarskiego oraz budowlanymi w odpowiedniej specjalności. Jeśli chodzi o czyszczenie, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Zgodnie z prawem w przypadku domów wielorodzinnych kominy czyścić mogą jedynie osoby co najmniej ze specjalnością czeladnika kominiarskiego. W domach jednorodzinnych może to natomiast robić każdy. Dla bezpieczeństwa lepiej jednak powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Przewody wentylacyjne powinny być czyszczone raz w roku, spalinowe ? co pół roku, a dymowe ? co kwartał. Nieprzestrzeganie tych przepisów grozi grzywną.

Regularne kontrolowanie i czyszczenie kominów zmniejsza ryzyko, że przestaną one poprawnie funkcjonować i będzie nam grozić z tego powodu nieszczęście. Dlatego też, jak radzi Robert Chodkiewicz, ?kominiarza powinniśmy wezwać przed problemem, a nie podczas problemu?.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Które miasto świeci najładniej w Polsce? Ostatnie dni głosowania w świątecznym plebiscycie "Świeć Się z ENERGĄ”

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy