Elektroenergetyka Energia odnawialna Wiadomości branżowe

Stacje jak malowane!

Stacje jak malowane!
Czy stacja transformatorowa może być barwnym, przyjaznym budynkiem, który jednocześnie spełnia funkcję edukacyjną? Kaliski oddział ENERGA-OPERATOR udowadnia, że tak! Wzorem oddziałów ENERGI z Płocka i Olsztyna w Wielkopolsce trwa akcja zmiany wizerunku urządzeń energetycznych.Graffiti na stacjiENERGA w Kaliszu już po raz drugi ogłosiła konkurs na projekt wizualizacji stacji transformatorowych. Program pod nazwą „Przyjazna ENERGA na Twoim Osiedlu” ma na celu zmianę wizerunku stacji transformatorowych w południowej Wielkopolsce. Na szarych dotąd budynkach, które mieszczą w sobie aparaturę energetyczną, pojawiły się już pierwsze wesołe ilustracje i ostrzeżenia wykonane w technice graffiti. A będzie ich więcej.Zaprojektuj i namalujW konkursie biorą udział studenci i absolwenci szkół wyższych z naszego regionu (szczegółowe wymogi w regulaminie). Każda osoba przedkładająca projekt graficznego zagospodarowania czterech ścian stacji transformatorowej jest jednocześnie zobowiązana do samodzielnego przeniesienia go na wskazany obiekt. Stacje malowane przez laureatów w technice graffiti już w fazie

Czy stacja transformatorowa może być barwnym, przyjaznym budynkiem, który jednocześnie spełnia funkcję edukacyjną? Kaliski oddział ENERGA-OPERATOR udowadnia, że tak! Wzorem oddziałów ENERGI z Płocka i Olsztyna w Wielkopolsce trwa akcja zmiany wizerunku urządzeń energetycznych.

Graffiti na stacji
ENERGA w Kaliszu już po raz drugi ogłosiła konkurs na projekt wizualizacji stacji transformatorowych. Program pod nazwą „Przyjazna ENERGA na Twoim Osiedlu” ma na celu zmianę wizerunku stacji transformatorowych w południowej Wielkopolsce. Na szarych dotąd budynkach, które mieszczą w sobie aparaturę energetyczną, pojawiły się już pierwsze wesołe ilustracje i ostrzeżenia wykonane w technice graffiti. A będzie ich więcej.

Zaprojektuj i namaluj
W konkursie biorą udział studenci i absolwenci szkół wyższych z naszego regionu (szczegółowe wymogi w regulaminie). Każda osoba przedkładająca projekt graficznego zagospodarowania czterech ścian stacji transformatorowej jest jednocześnie zobowiązana do samodzielnego przeniesienia go na wskazany obiekt. Stacje malowane przez laureatów w technice graffiti już w fazie projektu muszą być dobrze wkomponowane w otoczenie. Dlatego w pobliżu jezior na stacjach transformatorowych pojawią się motywy plażowe, a w parkach florystyczne i zwierzęce. Elementom graficznym towarzyszą informacje i ostrzeżenia dotyczące bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej.

Estetyczne budynki
Kaliski oddział ENERGA-OPERATOR SA od wielu lat dostosowuje nowe stacje transformatorowe do charakteru otaczającej je przestrzeni miejskiej. Istnieje jednak cały szereg obiektów budowanych przed kilkudziesięcioma laty, które choć pod względem technicznym spełniają swą rolę bez zarzutu, z uwagi na walory estetyczne pozostawiają wiele do życzenia. To właśnie te stacje malowane są przez obecnie przez studentów uczelni plastycznych i pozostałych laureatów konkursu „Przyjazna ENERGA na Twoim osiedlu”. Jeszcze w tym roku kolejne projekty ozdobią stacje transformatorowe w całej południowej Wielkopolsce.

Nagrody i terminy
Za opracowanie i realizację projektu laureaci otrzymają nagrody finansowe, a materiały i narzędzia niezbędne do jego wykonania na stacji transformatorowej zapewnia ENERGA.
Prace konkursowe można złożyć osobiście lub przesłać na adres Ośrodka Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień” w Kaliszu przy ul. Górnośląskiej 66a. Tam też dostępny jest szczegółowy regulamin konkursu. Termin dostarczenia prac upływa 1 września 2008 roku (decydujące znaczenie ma data stempla pocztowego). Wyniki ogłoszone zostaną 15 września br. na stronie internetowej ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Kaliszu: www.kalisz.energa-operator.pl.

A to już wiesz?  Veolia odkrywa energię w Twoim mieście ? światowy lider w usługach na rzecz samorządów rozwija w Polsce ideę Smart City

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy