Ogrzewanie Wiadomości branżowe

Ekogroszek light w praktyce to oszczędność

Ekogroszek light w praktyce to oszczędność
Ekogroszek light w praktyce to oszczędność Węgiel w rankingach najbardziej ekonomicznych materiałów opałowych nadal plasuje się najwyżej. Ogrzewanie wnętrz, czy wody użytkowej paliwem stałym ?

Ekogroszek light w praktyce to oszczędność

Węgiel w rankingach najbardziej ekonomicznych materiałów opałowych nadal plasuje się najwyżej. Ogrzewanie wnętrz, czy wody użytkowej paliwem stałym ? ekogroszkiem, to nadal najtańsze i coraz bardziej komfortowe rozwiązanie dostępne na rynku. Czy roczne wydatki na ?domowe ciepło? mogą być jeszcze niższe? Zdecydowanie tak. Wystarczy w okresach przejściowych ? wiosna, lato, jesień ? stosować ekogroszek light, który jest tańszy i doskonale wywiązuje się z powierzonych zadań.

Całoroczne koszty ogrzania wody użytkowej i pomieszczeń w chłodnych i zimowych miesiącach stanowią nierzadko aż 70% wszystkich wydatków związanych z utrzymaniem mieszkania lub domu. Nic zatem odkrywczego, że niemal każdy z nas próbuje na własną rękę szukać rozwiązań, które znacząco obniżą te wydatki. Jednym z ciekawszych pomysłów na oszczędności w obszarze ?ciepło? jest zastosowanie w odpowiednim czasie tańszego ekogroszku light, wyróżniającego się niższą o 2 lub 4 punkty procentowe wartością opałową.

Ekogroszek light do zadań specjalnych
Ekogroszek miękki, jako najczęściej stosowany produkt do kotłów z podajnikiem swoją popularność zawdzięcza wielu czynnikom. Najważniejsze z nich to: niewygórowana, stała cena, częste rabaty i sezonowe wyprzedaże, dostępność podczas zakupów przez Internet oraz łatwość i coraz wyższy komfort obsługi urządzeń grzewczych, które nie wymagają już naszej ciągłej uwagi. Do sporej liczby zalet zaliczyć należy również szeroką ofertę produktów węglowych, różniących się między sobą strukturą, gatunkiem węgla oraz poziomem energetyczności szacownym od 20. do 27. MJ/kg. Sama oferta w internetowym sklepie taniopal.pl wyróżniająca 10 odmiennych produktów, to świetna okazja na dopasowanie odpowiedniego opału do aktualnych, stale zmieniających się oczekiwań. Taka różnorodność produktów umożliwia nam częstą zmianę spalanego węgla. W miesiącach w których temperatura spada, najefektywniej jest postawić na najwyższą jakość, czyli węgiel wysokoenergetyczny o mocy 22-27 MJ/kg: ekogroszek wysokokaloryczny lub orzech wysokoenergetyczny. Z kolei w okresach przejściowych lub zupełnie ciepłych, gdy podgrzewamy tylko wodę na użytek domowy rekomendowany jest zwykły ekogroszek o niższej wartości opałowej, tzw. miękki o kaloryczności sięgającej 20-22 MJ/kg. Takie działania są dość absorbujące, szczególnie wymagają naszej obserwacji i szybkich decyzji, ale w rezultacie zaowocują oszczędnościami rzędu 500-900 zł przy zakupie 3 ton produktu.

A to już wiesz?  Czwarta farma wiatrowa w Grupie TAURON

Oszczędniej z miękkim ekogroszkiem
Nie zapominajmy, że nasze potrzeby energetyczne warunkuje mnóstwo czynników; pogodowych i zupełnie indywidualnych. Są nimi zmieniające się temperatury otoczenia, z podziałem na pory roku włącznie. Prozaiczna chęć ogrzania np. tylko wody użytkowej w okresie letnim. Lekceważona, ale ważna jest także niższa preferencja temperaturowa w pomieszczeniach. Niektórzy z nas nie potrzebują, bo po prostu nie lubią wysokich temperatur i z powodzeniem zadowolą się 18-19 stopniami na termostacie. Innym powodem mniejszych oczekiwań grzewczych może być posiadanie np. kominków lub piecyków, którymi to ze względu na możliwość stworzenia wyjątkowego klimatu dogrzewane są pomieszczenia. Gdy nasze potrzeby energetyczne znacząco się zmniejszają warto zastanowić się nad użyciem ekogroszku o niższym indeksie opałowym. Taki węgiel świetnie zaspokoi nasze oczekiwania, pozwoli także zgromadzić nadwyżki finansowe, które będzie można przeznaczyć na węgiel o podwyższonej energetyczności w okresie zimowym. Pamiętajmy jednak, że nieodpowiednie dostosowanie opału do potrzeb i oczekiwań może skutkować nieefektywnymi wydatkami oraz niezadowoleniem. Dlatego przy podejmowaniu ważnych decyzji, związanych z wyborem kilku rodzajów opału warto skonsultować się z sprzedawcą węgla lub kotła i omówić wszystkie możliwości wpływające na ewentualne wypracowanie oszczędności.

Cena produktu:
Ekogroszek ? 664,00 zł brutto/ tona + transport GRATIS!
Więcej informacji na stronie: www.taniopal.pl

INFORMACJE O FIRMIE
Tani Opał Sp. z.o.o ? to lider rynku europejskiego w produkcji i pakowaniu węgla oraz innych paliw stałych. Przedsiębiorstwo sukces w sprzedaży klientom indywidualnym zawdzięcza stosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz stałym badaniom, gwarantującym znakomitą jakość produktów. Tani Opał zapewnia całoroczną dostępność sztandarowych artykułów takich jak: ekogroszek, ekogroszek wysokoenergetyczny, kulki miałowe, węgiel orzech i węgiel brunatny. Spółka dysponuje skutecznym system zamówień i realizacji dostaw węgla na obszarze całego kraju. Aktualnie z usług firmy korzysta kilkaset składów opałowych zlokalizowanych w Polsce i całej Europie. Firma prowadzi również sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sklepu internetowego. Tani Opał jako pierwszy w Polsce wprowadził sprzedaż swoich produktów w największych marketach budowlanych i spożywczych.

A to już wiesz?  Słupsk: więcej energii w sieciach Energi

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy